Знайомство членів «Арніки» з Закарпаттям

Нещодавно члени дитячого екологічного клубу Арніка» побували в Карпатському біосферному заповіднику. Свою подорож вони присвятили дню екологічної освіти.

Екологічну освіту вважають одним з основних факторів становлення гармонійного суспільства, засобом удосконалення і ефективної організації виробництва, споживання ресурсів біосфери з позицій її можливостей. Екологічну освіту розглядають як систему знань про глобальні умови існування живого, комплекс просвітницьких заходів для формування природоохоронної свідомості.

Одним з таких заходів є виїздні засідання клубу. Адже при спілкуванні з природою формується сучасне уявлення про роль кожної людини в її збереженні.

Знайомство розпочалося з музею екології гір, що в місті Рахів. Про історію формування Карпатських гір, їх геологію, геоморфологію, основні типи ландшафтів, рослинний і тваринний світ надзвичайно цікаво розповів екскурсовод Сергій Іванович. Зацікавили присутніх діорамами «Карстові печери», «Життя первісної людини», «Гуцульське весілля» та інш.

Наступним об’єктом знайомства з цим краєм був географічний центр Європи, де в 1887 році було встановлено пам’ятний знак. Латиною викарбувані слова, які у перекладі означають: «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, з спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії та Угорщині, з шкалою меридіанів та паралелей встановлений центр Європи. 1887».

Суцільним білим килимом квітучих нарцисів зустріла юних природоохоронців практично остання пам’ятка колишньої величі рівнинної популяції нарцису вузьколистого - «Долина нарцисів».

Діти та дорослі дізналися, що рівнинна ж популяція утворилася в гляціальний період внаслідок витіснення сюди нарцису льодовиком, що наступав з гір. З часом льодовик відступив, нарцис знову зайняв своє місце у високогір’ї , проте його частина залишилася на рівнині і збереглася до наших днів у вигляді реліктової популяції.

Всі бажаючі мали можливість побувати на страусиній фермі, що неподалік від міста Хуст. Розповідь про те, що страус з грецької перекладається як «горобець-верблюд» і є найбільшим з птахів, що вміють літати (висота до 270 см. і вага до 160 кг.) а бігає з швидкістю до 70 км/год та багато іншого зацікавила кожного.

Екскурсії – це активна форма навчання та виховання підростаючого покоління, яка є засобом осмислення теоретичних знань та чинником спонукання до спостереження і охорони природи, розумного природокористування. Слід враховувати великий оздоровчий , естетичний і моральний потенціал цієї форми роботи, в процесі якого дитина загартовується фізично, збагачується духовно, виховує в собі культуру поводження в природі, вміння працювати в колективі.

Враження від побаченого та почутого назавжди залишаться у пам’яті.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити