Працівникам бібліотечної справи про зелені дати березня

Вже багато років працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Горгани» тісно співпрацюють з фахівцями бібліотечної справи району. Проводяться спільні заходи, обмін природничою інформацією.

1 березня природоохоронці завітали до Надвірнянської районної  бібліотеки для юнацтва на нараду працівників центральної бібліотечної системи, щоб ознайомити бібліотекарів із зеленими датами календаря березня.

Завідувач сектору екологічної освіти Людмила Кравчук проінформувала присутніх, що Генеральна асамблея ООН оголосила 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Таким чином, вона намагається вирішити проблему знищення диких тварин і рослин.

Саме цього дня було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відому як СІТЕС. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.

Доповідачем звернуто увагу, що в рамках CITES охороняються первоцвіти, серед яких представник Надвірнянщини – підсніжник.

Для збереження ранньоквітучих рослин щорічно з лютого по травень проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт».

Завдання акції «Первоцвіт – 2017» – запобігання масовому збору рідкісних рослин, у букети та на продаж, що призводить до знищення їх популяцій.

Провідний фахівець сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани» Роман Кузнєцов провів презентацію «До краси можна доторкнутися серцем», під час якої детально розповів про квіти-первоцвіти та причини їх зникнення. Він наголосив на необхідності збереження провісників весни для майбутніх поколінь.

Бібліотекарі переглянули відеофільм «Посмішка весни».

Бібліотекарям також анонсовано, що в березні місяці також відзначаються Всесвітній день лісів і Всесвітній день водних ресурсів. Запропоновано провести спільні заходи.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити