Відчуття атмосфери Середньовіччя

Нещодавно виконуючим обов’язки директора природного заповідника «Горгани» Петращуком Ярославом Васильовичем організована поїздка працівників установи  до Хотина та Кам’янець-Подільська. Мета екскурсії – ознайомлення з Державними історико-архітектурними заповідниками «Хотинська фортеця» та Кам’янець-Подільська фортеця. Обидва об’єкти входять до рейтингу «Сім чудес України».

Під час екскурсії природоохоронці багато цікавого дізналися про ці мальовничі куточки України. На довго запам’ятається  всім, що Хотинська фортеця – це фортеця XIII–XVIII століть, а свій початок бере від дерев’яного форту, зведеного Володимиром Великим ще у Х столітті, і є свідком  численних війн та баталій.

Перші споруди Кам’янець-Подільської фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення – до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. У XIV-XV століттях фортеця була головним форпостом князівства Литовського на Поділлі, а з 1434 року і до кінця XVIII століття – Речі Посполитої. Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України. Об’єкт занесений до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО.

Відвідання фортець дозволило кожному відчути атмосферу Середньовіччя. Це була незабутня екскурсія. Море яскравих вражень.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити