Карпатському біосферному - 50 років!

Карпатський біосферний заповідник, відзначає 50-ту річницю створення.

 

 

 

Одним із заходів була Міжнародна науково-практична конференція "Проблеми збереження гірських екосистем та сталого використання біологічних ресурсів".

Учасниками конференції були також представники природного заповідника "Горгани" в.о. директора Ярослав Петращук та головний природознавець Ярослав Голинський.

Пленарне засідання розпочалось з музичного привітання. Далі біосферний заповідник привітали: директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду - Віктор Клід, народні депутати України - Микола Княжицький та Іван Рибак, науковці і закордонні гості.

У доповідях розкрито не тільки роль установ ПЗФ у вивченні та збереженні природного ресурсу Карпат та впровадженні сталого розвитку, розглянуто історичні аспекти природокористування, формування природоохоронних територій та екологічної мережі,   вивчення та моніторинг біотичного та абіотичного середовищ.

Керівник природного заповідника "Горгани" Петращук Я.В. подарував директору біосферного заповідника Миколі Рибаку картину "Карпатський праліс", як символ двох заповідників з карпатськими пралісами занесеними до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.