Природні заповідники – еталон і храм нашої планети

 

11 січня відзначався День заповідників. З цієї нагоди екоосвітянами природного заповідника «Горгани» проведено бібліоквест «Заповідна Україна» для працівників Надвірнянської центральної бібліотечної системи.

Завідувач сектору еколого-освітньої роботи Людмила Кравчук проінформувала присутніх про те, що вперше день заповідників людство почало відзначати у 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи та Всесвітньої організації дикої природи. На сьогодні вже розроблено програму розвитку заповідної справи в Україні до 2020 року, якою передбачається збільшення площі природно-заповідного фонду вдвічі. Планується довести показник заповідання до середньоєвропейського.

 

Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов презентував заповідні куточки України. Він акцентував на великому значенні заповідників у вирішенні проблем збереження ландшафтного та біологічного різноманіття, формуванні світогляду сучасної людини, спільнот, суспільства; підтримці екологічної рівноваги у природі.

Також оформлена виставка літературних джерел про заповідні території «Природні заповідники – еталон і храм нашої планети», з якою ознайомилися бібліотекарі.