Зупинимо втрату водно-болотних угідь

Вивчення природо-заповідного фонду України, області, району є одною з головних тем під час занять.

На запрошення керівників гуртків «Юні лісівники» та «Учнівське лісництво», що діють при Пнівській ЗОШ І-ІІІ ст. Вірсти А.М. та Вірсти М.В. на засідання гуртка завітали працівники сектору еколого-освітньої роботи природного заповідника «Горгани».

Тема заходу: «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь». Адже, вони є невід’ємною частиною багатьох природо-заповідних територій.

З розповіді екоосвітян гуртківці дізналися, про історію Дня водно-болотних угідь, Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів.

 

В дискусійному обговоренні прийшли до висновку: «Потрібна спільна праця задля збереження і відновлення цих дивовижних екосистем, які допоможуть нам підготуватися та подолати наслідки змін клімату. З 1970 року втрачено понад 35 % цих територій, що впливає на зміни клімату.

Цікавим для вихованців гуртків було розгадування філфорду «Водно-болотні птахи», підготовлених гостями.

Підсумком одержаних знань було виготовлення колажів з подальшим представленням.

Юні лісівники виготовили колаж «Охороняючи – використовуй! Використовуючи – охороняй!». У представленні гуртківці відзначили цінність водно-болотних угідь у існуванні планети.

Тема колажу членів учнівського лісництва – «Біорізноманіття водно-болотних угідь». Під час репрезентації своєї роботи вони наголошували про необхідність збереження водно-болотних територій, як екологічних ніш для представників флори та фауни.