Інноваційні методи у навчанні інспекторів

Для підвищення професійного рівня інспекторів з охорони природно-заповідного фонду Черниківського природоохоронного науково-дослідного відділення проведено науково-технічне навчання на тему: «Форми та методи екологічного виховання» з використанням інноваційних методів.

Обговорено класичні форми та методи проведення заходів та ознайомлено з інноваційними методами. Поняття «інноваційні методи» навчання полягають в її спрямованості на одержання інтегративного результату з високою якістю і максимальною кількістю засвоєння навчальної інформації, динамікою, напруженістю, варіантністю, а також універсалізацією знань, умінь і способів діяльності.

Проведено вправу «Мозковий штурм», яка дозволяє набути навички необхідні для спілкування та співпраці. Для успішного виконання завдання присутнім надані рекомендації, які допомагали організувати роботу. Перед учасниками заходу поставлено завдання дати характеристику лісових екосистем заповідника за допомогою наданих цифрових даних.

З поставленим завданням інспектори справилися на відмінно. Підсумком проведеного навчання було обговорення виконаної роботи.

Провідний фахівець Роман Кузнєцов провів лекції на теми: «Правила ведення службового щоденника та фенокарток» та «Методика проведення фенологічних спостережень».

Питання щодо проведення феноспостережень обговорювалося у жвавій дискусії.