Вітаємо на нашому сайті!

 

Сосна кедрова європейська

Природний заповідник створений для збереження у природному стані гірських ландшафтів центральної частини Українських Карпат, проведення наукових досліджень та еколого-освітньої діяльності. В установі працюють 49 чоловік, з них у науковому підрозділі - 7, у службі охорони - 22 особи.

Дивовижний острівець, де збереглася в своїй первозданній красі природа з унікальними ландшафтами, раритетними та типовими видами флори і фауни.

 

 

 

Сайт створено за підтримки Уряду Норвегії та Всесвітнього фонду природи

 
Збережемо першоцвіти!
П'ятниця, 15 лютого 2019, 12:44

 

В природному заповіднику «Горгани» традиційним є проведення Всеукраїнської акції «Першоцвіт».

Першоцвіти називають першою усмішкою весни. Ніжні та тендітні, водночас сильні та стійкі, першими відчувають подих весни і як не гірко – перебувають на межі зникнення.

Створюється парадоксальна ситуація. Люди на словах проти знищення першоцвітів, а насправді кожен дотичний до цієї проблеми: або змовчить, коли інший продає-купує або першоцвіти стають елементом наживи, саме наживи, а не збагачення. Скільки можна заробити на такому «бізнесі»? Напевне, жоден продавець не став багатшим після такої продажі. Значна кількість першоцвітів в’яне ще до продажу.

Найбільш актуальним для охорони первоцвітів на Прикарпатті є підсніжник звичайний (Galantus nivalis), білоцвіт весняний (Leucojum vernum), шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus).

 

Згідно з  кодексом України про адміністративні правопорушення «порушення вимог щодо охорони видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України» тягне за собою накладання штрафу  у розмірі від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.