Вітаємо на нашому сайті!

 

Сосна кедрова європейська

Природний заповідник створений для збереження у природному стані гірських ландшафтів центральної частини Українських Карпат, проведення наукових досліджень та еколого-освітньої діяльності. В установі працюють 49 чоловік, з них у науковому підрозділі - 7, у службі охорони - 22 особи.

Дивовижний острівець, де збереглася в своїй первозданній красі природа з унікальними ландшафтами, раритетними та типовими видами флори і фауни.

 

 

 

Сайт створено за підтримки Уряду Норвегії та Всесвітнього фонду природи

 
Свічка пам’яті
Понеділок, 04 березня 2019, 16:29

4 березня, з нагоди 108 річниці з дня народження відомого лісівника – Юркевича Юрія Володимирович, працівники природного заповідника «Горгани» на чолі з в. о. директора Ярославом Петращуком запалили свічку пам’яті на його могилі та поклали живі квіти.

 

Він поєднав у собі лісівника та природоохоронця в одній особі. Образ Юрія Володимировича – постать справжнього господаря лісу, із батьківськими рисами, який бачив реальну користь від великої кількості природних функцій та цінностей лісової екосистеми.

Тому, чи не найважливішою турботою Юрія Юркевича впродовж багатьох років його життя, було намагання відвернути зловісну сокиру від Карпатських пралісів.
З ініціативи Юрія Володимировича був створений у 1996 році природний заповідник «Ґорґани», площею 5344,6 га., що було мрією його життя.

Колектив заповідника продовжує справу знаного лісівника, належно працює в справі збереження та вивчення цінних природних комплексів Карпат, проводить серед населення надзвичайно важливу еколого-просвітницьку роботу.

Юрій Володимирович відійшов вже від нас у вічність, та він живе у наших спогадах, у своїх учнях, у тих мільйонах дерев, які одержали життя і були збережені завдяки його невтомній праці.

Хай шумлять йому створені ним молоді ліси і збережені праліси на території природного заповідника «Горгани», які з 7 липня 2017 року включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в номінації «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи».