ҐорҐани

Природний

заповідник

Чорнобиль: від мирного атому до катастрофи

Проходять роки після аварії на Чорнобильській атомній станції (26 квітня 1986 року). А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних  зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони.

В переддень річниці Чорнобильської аварії, працівниками сектору екологічної освіти спільно з бібліотекарями  районної бібліотеки для дітей ім. Ірини Яцури проведено урок-пам’яті «Чорнобиль: від  мирного атому до катастрофи» для ліцеїстів 1-А та 1-Б курсів Надвірнянського фізико-математичного ліцею.

Присутні зібралися, щоб згадати страшні події квітня 1986 року та вшанувати героїв, які вступили в нерівний бій з чорнобильським привидом.  Вони схилили голови у хвилині мовчання перед пам’яттю тих, хто захистив світ від страшної біди ціною свого життя.

Ліцеїсти дізналися про причини  найбільшої техногенної  катастрофи, що останніми роками в зараженій зоні активно відновлюється популяція різних диких тварин (вовків, зубрів, лисиць, кабанів, єнотоподібний собак), а також коні Пржевальського, яких сюди завезли в 1998 році заради експерименту.

У своїх виступах ліцеїсти перенесли учасників заходу у далекий   квітень 1986 року, коли почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний…

Сучасники  промовляли:

Не спить і серце, відповіді хоче

За всіх, хто жив, живе і буде жить…

Допоки нам дивитиметься в очі

Зловісний стронцій атомних страхіть?