ҐорҐани

Природний

заповідник

Міжнародний день гір

Сьогодні, 11 грудня відзначається Міжнародний день гір, встановлений за рішенням 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року.

Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне співтовариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення сталого розвитку гірських регіонів.

Щорічне відзначення Міжнародного дня гір проходить під певним гаслом. «Гори під тиском: зміна клімату, голод, міграція» - тема Міжнародного дня гір 2017 року.

Міжнародний день гір 2017 року надає можливість продемонструвати те, яким чином зміна клімату, голод і міграція впливають на гірські регіони та наскільки важливо включити питання сталого гірського розвитку в Порядок денний до 2030 року і в процес реалізації Паризького договору зі зміни клімату.

Цього року тема Міжнародного дня гір тісно пов'язана з Конференцією високого рівня по гірських питаннях, яка буде проходити 11 грудня в штаб-квартирі ФАО в Римі, Італія. У фокусі уваги конференції будуть виклики та можливості для сталого гірського розвитку. Планується, що її учасники виступлять перед світовою спільнотою з Декларацією і Закликом до дії, на підтримку конкретних заходів і політичних рішень з метою підвищення стійкості гірських співтовариств і екосистем.

Гори займають приблизно ¼ поверхні планети та є місцем проживання близько 10 % населення. Це – заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води усіх основних річок Землі.

Природний заповідник «Ґорґани» має безпосереднє відношення до відзначення Міжнародного дня гір, оскільки територія розташована в межах Довбушанських Ґорґан.

Довбушанські Ґорґани – це група гір, яка прилягає до хребта Довбушанка і займає місцевість між долинами Довжинця і Зелениці. Гірські хребти піднімаються понад 1500 м, покриті хвойними лісами, на схилах розвинуті царинки (гірсько-лісові луки). Повсюди на схилах гір і на вершинах гребенів, де виходять на поверхню пісковики, розвинені кам’яні розсипи та скелі.