ҐорҐани

Природний

заповідник

Книгознавцям про біорізномаття

У відділі краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки відбувся захід з екології – екологічний навігатор «Природний заповідник “Ґорґани” – унікальний природоохоронний об’єкт», присвячений Міжнародному Дню біологічного різноманіття, який відзначають 22 травня. Про відзначення Міжнародного Дня біологічного різноманіття розповіла завідувач сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» Людмила Кравчук.
Вона зауважила, що Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день днем біологічного різноманіття для залучення уваги світової громадськості до екологічних проблем навколишнього середовища. В Україні Кабінет Міністрів схвалив концепцію загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005-2025 роки. Основна мета програми – збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях. Екоосвітянами оформлена виставка друкованих видань, які інформують про біорізноманіття природоохоронної установи. Її презентувала Людмила Петрівна.
Про роль заповідника «Ґорґани» у збереженні рослинного і тваринного світу і перспективи його розвитку розповів провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов. Він продемонстрував, з детальним поясненням, мультимедійну презентацію про флору і фауну, яка занесена до Червоної книги України та інших міжнародних документів по збереженню біорізноманіття.
Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька ознайомила присутніх з новинками природничої літератури, з яких дізнаємося про біорізноманіття краю. Учасники заходу також переглянули відеофільм про відзначення Міжнародного Дня біорізноманіття на Україні.