ҐорҐани

Природний

заповідник

Відчуття атмосфери Середньовіччя

Нещодавно виконувач обов’язків директора природного заповідника «Ґорґани» Петращуком Ярославом Васильовичем організована поїздка працівників установи до Хотина та Кам’янець-Подільська. Мета екскурсії – ознайомлення з Державними історико-архітектурними заповідниками «Хотинська фортеця» та Кам’янець-Подільська фортеця. Обидва об’єкти входять до рейтингу «Сім чудес України».

Під час екскурсії природоохоронці багато цікавого дізналися про ці мальовничі куточки України. На довго запам’ятається всім, що Хотинська фортеця – це фортеця XIII–XVIII століть, а свій початок бере від дерев’яного форту, зведеного Володимиром Великим ще у Х столітті, і є свідком численних війн та баталій.

Перші споруди Кам’янець-Подільської фортеці належать до XI-XII століть, а основні укріплення – до XVI-XVII століть. Оборонні укріплення в Кам'янці-Подільському вважаються прекрасним зразком кращих фортифікацій Східної Європи. У XIV-XV століттях фортеця була головним форпостом князівства Литовського на Поділлі, а з 1434 року і до кінця XVIII століття – Речі Посполитої.
Прослуживши місту найпотужнішим оборонним форпостом протягом багатьох століть, зараз Кам'янець-Подільська фортеця є однією з найкрасивіших пам'яток архітектури України.
Об’єкт занесений до Списку пам‘ятників світової культури спадщини ЮНЕСКО. Відвідання фортець дозволило кожному відчути атмосферу Середньовіччя. Це була незабутня екскурсія. Море яскравих вражень.