ҐорҐани

Природний

заповідник

Довкола є краса і проблеми

Нещодавно службою державної охорони природного заповідника «Ґорґани» проведено контрольну ревізію віддалених обходів Черниківського природоохоронного науково-дослідного відділення (25 км від населеного пункту). На одного інспектора охорони припадає 500 га. А охороняти тут є що. Адже, на цій території знаходиться гора Довбушанка, яку дуже «полюбляють» туристи. 

Своїми відвідуваннями вони чинять непоправної шкоди природним екосистемам. Прикро, що «заблуди» які зайшли на заборонену територію, не лише заподіюють шкоду природі, а й нищать майно заповідника (аншлаги, інформаційні стенди та охоронні знаки).

Ліс – це домівка для рослин, тварин, комах і птахів. Сліди вовка, на мокрій від дощу траві, обстежили працівники служби державної охорони. Відзначено також, що необхідно кошти для ремонту перехідних містків і сторожового будиночка. На території заповідника відновлені його межі, вставлені стандартні, нового взірця межові знаки. Стан межових знаків задовільний. 

Отже, необхідно посилити роботу по покращенню інфраструктури територій обходів, а також контроль по виявленню порушників природоохоронного режиму і роз’яснювальну роботу серед населення та приїжджих.