ҐорҐани

Природний

заповідник

Угода про наукове співробітництво

Для підписання угоди про наукове співробітництво до природного заповідника «Ґорґани» завітали Томаш Посєрбек доктор, директор Бабьоґурського Народного Парку (Польща) та Адам Лайчак – професор, доктор географічних наук Краківського педагогічного університету, член ради МАБ ЮНЕСКО Польща. 

Зустріч відбулася за сприяння Платона Третяка – члена науково-технічної ради природного заповідника «Ґорґани», члена Президії Наукового товариства ім. Шевченка, доктора біологічних наук, професора, який представив гостей колективу адміністрації заповідника. 

Директор природоохоронної установи Польщі розповів про діяльність і біорізноманіття Бабьоґурського Народного Парку, акцентувавши на подібності природних екосистем обох об’єктів, що є метою окреслення принципів співробітництва у галузі наукових досліджень та науково-дидактичної роботи. Присутні переглянули фільм про визначні місця Бабьоґурського Народного Парку.

Також гості ознайомилися з науково-пізнавальною стежкою «Ґреготи Ґорґан». Провідний фахівець сектору екологічної освіти провів екскурсію. Увагу науковців з Польщі привернули увагу моніторингові дослідження, які проводяться на постійних пробних площах, та ландшафти території. Зацікавили гостей і ґорґанські краєвиди. 

Повертаючись лісовою дорогою науковці ділилися враженнями.