ҐорҐани

Природний

заповідник

Незнання закону, не звільняє від відповідальності

З метою інформування про природно-заповідні об’єкти та роз’яснення  про відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» завітали в Івано-Франківський фізико-технічний ліцей інтернат при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти та газу. Директор – Янишівський Ярослав Мирославович. У навчальному закладі  навчається 270 ліцеїстів.


Для зустрічі з екоосвітянами в актову залу прийшли першокурсники.


Завідувач сектору екологічної освіти Людмила Кравчук презентувала присутнім історію створення, діяльність та біорізноманіття природного заповідника «Ґорґани».


Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов доповнив колегу та ознайомив ліцеїстів зі значенням природо-заповідних територій у житті біосфери та суспільства. Адже, природно-заповідні території виконують роль банку генофонду рослинного і тваринного світу; відіграють важливу роль у збереженні рідкісних, типових та мальовничих ландшафтів; є полігоном для здійснення наукового моніторингу довкілля та базою еколого-просвітницької роботи.


Присутні також дізналися про правовий режим територій та об’єктів ПЗФ України.


Підсумовуючи зустріч, директор ліцею акцентував, що захід був корисним, як для ліцеїстів, так і їх наставників. Адже, не знання закону не звільняє від відповідальності.


Надалі планується співпраця викладачів і ліцеїстів фізико-технічного ліцею-інтернату з науковцями природного заповідника «Ґорґани».

У бібліотеку ліцею подаровані друковані видання заповідника.