ҐорҐани

Природний

заповідник

Акція "Збережи ялинку"

В рамках природоохоронної акції «Збережімо ялинку» працівниками природного заповідника «Ґорґани» виготовлено листівку «Не рубайте хвойний ліс!». Їх розповсюджено в природоохоронних науково-дослідних відділеннях заповідника, школах району, магазинах, ринку.

10 грудня в адміністрацію природного заповідника «Ґорґани» завітали учні та вчителі шкіл міста Надвірна, сіл Пнів та Стримба на мастер-клас виготовлення новорічних композицій в рамках природоохоронної акції «Збережімо ялинку».

Перед присутніми виступив заступник директора з наукової роботи Мирон Шпільчак. Він розповів про діяльність заповідника, звернувши увагу на те, що охороняти природу це є справа кожного. А перед новорічними святами треба задуматися, чи є потреба використовувати шпилькові дерева, чи краще замінити їх новорічними композиціями.

Інженер з природокористування Андрій Борняк зверенув увагу дітей і дорослих на те, що відповідно додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 7 листопада 2012 р. та додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України №541 від 24 липня 2013 р. штраф за незаконне вирубування хвойних рослин в Україні становить від 246 до 13530 грн.

Завідувач екологічного відділу Надвірнянського районного еколого-натуралістичного центру для дітей та юнацтва Наталія Гнатюк презентувала методи виготовлення новорічних композицій.

Провідний фахівець сектору екологічної освіти ПЗ «Ґорґани» Людмила Кравчук провела мастер-клас по виготовленню новорічної ялинки з паперового конусу та новорічного дощику.

Учениця 7-Б класу Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Анна Лавринович поділилася з однолітками вмінням виготовити новорічну іграшку з пластикової пляшки.

Всім учасникам заходу подаровано комплект друкованих видань заповідника.