ҐорҐани

Природний

заповідник

«Чорнобиль – чорний біль»

Одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, спогад про яку пронизує серце гострим болем, є 26 квітня 1986 року.

До цієї дати у Надвірнянській ЗОШ І–ІІІ ст. № 3 проведено захід «Чорнобиль – чорний біль».


Учні 9-Б класу (класний керівник, вчитель хімії Вирстюк Ольга Василівна) перегорнули сторінки часу терміном в 30 літ. Проходять роки після аварії на Чорнобильській АЕС, але біль не вщухає. Чорнобиль промовисто нагадує про себе щодня численними проблемами у різних сферах суспільства, у ролі мільйонів людей.

Ми, українці повинні пам’ятати і шанувати героїв-чорнобильців, завдяки яким сьогодні живемо.

На захід запрошено завідувача сектором екологічної освіти природного заповідника «Горгани» Людмилу Кравчук. Коли гостю запросили до мікрофону, вона сказала, що Чорнобильська аварія заподіяла багато лиха і шкоди Україні. Найбільшого удару аварія завдала по здоров’ю українців, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті: це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох прийдешніх поколінь.

Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це наш нестримний біль, це пам'ять.

Пам'ять… Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися в майбутнє

На закінчення виступу Людмила Петрівна звернулася до молодого покоління: «Будьте вдячні та уважні до людей, які зберегли нам життя. Я вірю священна пам'ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.»