ҐорҐани

Природний

заповідник

Бібліотекарям про "Первоцвіти"

Вже багато років працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» тісно співпрацюють з фахівцями бібліотечної справи району. Проводяться спільні заходи, обмін природничою інформацією.

Нещодавно, природоохоронці завітали до міської бібліотеки для юнацтва на заняття «Школи безперервної бібліотечної освіти», щоб долучити слухачів до проведення Всеукраїнської акції «Первоцвіт», яка проводиться щорічно з лютого по травень.

Працівники заповідника провели екологічну годину «Доторкнутись серцем до краси природи».

Завідувач сектору екологічної освіти Людмила Кравчук ознайомила присутніх з метою та завданням акції «Первоцвіт», звернувши увагу на те, що масовий збір рідкісних рослин, у букети та на продаж, призводить до послаблення, а у невеликих місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення; крім цього, дуже часто первоцвіти виривають з підземними частинами, що призводить до знищення популяцій.

Для інформування населення про адміністративну відповідальність за знищення первоцвітів, працівникам бібліотек роздано листівки «Операція «Первоцвіт» – 2016» (виготовлені працівниками сектору екологічної освіти заповідника).Бібліотекарі переглянули відеофільм «Посмішка весни», а також ознайомилися з фотовиставкою первоцвітів «Краса врятує світ», організованою працівниками природоохоронної установи.Провідний фахівець сектору екологічної освіти ПЗ «Ґорґани Роман Кузнєцов провів презентацію «До краси можна доторкнутися серцем», під час якої детально розповів про квіти-первоцвіти та причини їх зникнення. Він наголосив на необхідності збереження провісників весни для майбутніх поколінь.