ҐорҐани

Природний

заповідник

Поглиблення знань інспекторів державної служби охорони

12 лютого 2016 року в адмінприміщенні природного заповідника «Ґорґани» відбулося виробниче та науково-технічне навчання інспекторів державної служби охорони Ґорґанського і Черниківського природоохоронних науково-дослідних відділень.
Перед інспекторами виступила юрисконсульт заповідника Іванків Ірина Миколаївна, яка ознайомила з основними нормами Закону України «Про запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінального кодексу України в частині відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. Інспектори державної служби охорони зобов’язані складати протоколи про адміністративні правопорушення природоохоронного режиму території.
Промовиця наголосила на правильності складання та оформлення матеріалів. Науковий співробітник Клімук Юлія Василівна ознайомила інспекторів з результатами проведеної інвентаризації рослин та грибів, звернувши увагу на кількісні зміни та нові місця зростання рідкісних видів флори. Доповідач презентувала результати наукових досліджень проведених минулого року.
Підсумком було письмове опитування на знання раритетного різноманіття на території закріплених обходів. Кузнєцов Роман Ігорович розповів про методику ведення фенологічних спостережень, звернувши увагу на правильному оформленні фенологічних карток та таблиць метеорологічних даних. Для ефективнішої роботи в даному напрямі, роздано пам’ятки опису Календаря природи, як одного з основних розділів «Літопису природи».
Завідувач сектору екологічної освіти Кравчук Людмила Петрівна проінформувала інспекторів про різнобічні форми та методи еколого-освітнього виховання. Оскільки поширення екологічних знань – одне з основних завдань установи, то взяти участь у проведенні природоохоронних заходів повинні всі.
Тільки об’єднавши зусилля можна досягнути головної мети еколого-освітнього процесу – виховати екологічно свідому людину майбутнього. Для перевірки знань інспекторів було проведено анкетування «Екологічні заходи та участь кожного у їх проведенні».