ҐорҐани

Природний

заповідник

«Сезон тиші в заповіднику»

Сезоном тиші називають період з кінця квітня до початку липня, коли дикі тварини висиджують та народжують потомство — пташенят, звіренят, плазунят...

Але називають не тому, що тоді тиша стоїть у лісі, в полі, в долині ріки. А тому, що тиші в цей період треба дотримуватись: якнайменше тварин турбувати, не заважати їм піклуватись про свою малечу.


Це період з квітня по липень, коли приводять потомство майже усі види парнокопитних тварин, це і благородний олень, і кабан, і козуля, токуються глушець та рябчик. У цей період доступ до масивів, заїзд транспорту, де перебувають дикі тварини – заборонено.Не можна забувати у червні й про інших мешканців озер, річок, потоків, що знаходяться  у лісах. Йде мова про жаб, тритонів, плазунів, які населяють водойми. Їх теж не потрібно кривдити. Пам'ятайте, що в природі немає нічого зайвого, непотрібного.


Служба державної охорони природного заповідника перейшла на посилений контроль території, сформовані оперативні мобільні групи та проводяться регулярні рейди перевірки з метою недопущення порушення природоохоронного законодавства в період сезону тиші.

Працівниками служби державної охорони природного заповідника «Ґорґани», до початку сезону тиші, було виготовлено та встановлено 10 штучних гнізд для пернатих мешканців заповідника.

Сезон тиші у лісі – час, коли заборонено порушувати спокій матінки-природи. Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини, створює так званий «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності.