ҐорҐани

Природний

заповідник

«Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь»

Працівники природного заповідника «Ґорґани» взяли активну участь у тренінгу-презентації освітніх матеріалів проєкту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь» в рамках Програми Прямої Допомоги Уряду Австралії на 2016-2017 роки. Захід відбувся 18-19 травня на базі візит-центру Карпатського національного природного парку (КНПП). 

З привітанням до учасників тренінгу звернувся заступник директора з наукової роботи КНПП Киселюк Олександр Іванович. Експерт з розробки освітніх матеріалів Киселюк Марта Павлівна презентувала тренінговий модуль «Все у твоїх руках», а також його практичне застосування та структуру заняття. Настільну гру «Подорож Карпатським національним природним парком» представила начальник лісівничо-ботанічної лабораторії КНПП Тимчук Оксана Василівна. 

Зі змістом навчального посібника «Екологічний калейдоскоп» присутніх ознайомив Киселюк Олександр Іванович. Європейський досвід екологічної освіти представила експерт з розробки освітніх матеріалів Щока Ірина Валеріївна. Вона також ознайомила з еколого-освітнім журналом «Дика п’ятірка» та концепцією ««Не залишай слідів» в екологічній освіті» Начальник лабораторії аналітичного контролю та моніторингу, голова ГО «МАМА-86-ЯРЕМЧЕ» Корчемлюк Марта Василівна проінформувала про діяльність громадської організації «МАМА-86-ЯРЕМЧЕ», завданням якої є неформальна освіта як складова освіти для сталого розвитку. 

Керівник гуртка «Юні дослідники біорізноманіття» (функціонує на базі Яремчанської ЗОШ І-III ст. № 2) Косило Любов Степанівна ознайомила присутніх із засобами поетичного слова в екологічному вихованні. Пройшовши еколого-пізнавальною стежкою «На водоспад Гук», учасники ознайомились із біорізноманіттям та інформаційними стендами. 

Кінцевою точкою маршруту був водоспад «Гук». Місцеві жителі так назвали через шум, гул, який доноситься від нього.