ҐорҐани

Природний

заповідник

Птахи – це частинка нашого життя

Однією з зелених дат квітня є Міжнародний день птахів, який проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». І не випадково саме у квітні, адже 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією у цей час в їх очікуванні люди розвішують шпаківні. Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день став відзначатися в Сполучених Штатах Америки.
З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50 % птахів.
В Україні налічується близько 360 видів. 87 видів з них занесені до Червоної книги України. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Адже птахи – це частинка нашого життя, нашої культури, на додаток – нашого світогляду та нашого світовідчуття.
З нагоди прильоту птахів, інспектори Черниківського природоохоронного науково-дослідного відділення природного заповідника «Ґорґани» виготовили та розвішали шпаківні біля адмінприміщення ПНДВ.