ҐорҐани

Природний

заповідник

Незабутні враження

Напередодні Дня працівника лісу учні 6-А класу Надвірнянської  ЗОШ І-III ст. №2, класний керівник – Сотоцька Лейла Тенгізівна, ознайомилися з чарівним куточком Карпат – природним заповідником «Ґорґани».

Провідний фахівець сектору екологічної освіти Роман Кузнєцов ознайомив присутніх з технікою безпеки та поведінкою у лісі на території заповідника.


З історією створення заповідника та його діяльністю діти дізналися з інформаційного стенда та розповіді екоосвітян.


П’янке повітря, щебет пташок, шелест листя під ногами зачаровували дітей. Із захопленням учні спостерігали за поведінкою рудих лісових мурах. Про особливості мурашиної родини дітям розповів Роман Ігорович.


З кожним пройденим метром школярі все більше дізнавалися про біорізноманіття заповідника.

Дитячу цікавість привернув представник земноводних – Саламандра плямиста. Учні сфотографували на згадку зустріч з нею.


Провідний фахівець екоосвіти заповідника проінформував шестикласників, що Саламандра плямиста занесена до Червоної книги України. На території України цей вид зустрічається в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Закарпатській областях, де живе у букових і смерекових лісах Карпат, піднімається до верхньої межі лісу, населяє криволісся і полонини, зустрічається на узліссях і зрубах. Надає перевагу біотопам з товстим шаром лісової підстилки та моху.


Привернув увагу дітей зелений килим мохів. Людмила Петрівна розповіла про особливості життєдіяльності мохів, як представників спорових рослин, наголосивши, що на території природоохоронної установи зростає 231 вид.


Незабутні враження отримані під час екскурсії, спонукатимуть дітей повернутися сюди знову.