ҐорҐани

Природний

заповідник

Відмовся від паперу – збережи ліс і воду для нащадків

С приводу відзначення Міжнародного дня без паперу працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» провели екологічні уроки у 7, 10-х класах Надвірнянської ЗОШ І-III ст. № 3 на тему «Відмовся від паперу – збережи ліс і воду для нащадків». Завідувач сектору Людмила Кравчук проінформувала вчителів та учнів, що кожен четвертий четвер жовтня по всьому світу проходить Міжнародна «безпаперова» кампанія під девізом «Навчимося використовувати папір раціонально!».
Адже тенденції світового споживання паперу (за останні 20 років витрати паперу збільшилися на 26 %) говорять про те, що необхідні колективні заходи щодо залучення уваги до проблеми. Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов доповнив розповідь колеги цікавими фактами винаходу паперу.
Він продемонстрував присутнім, з детальним роз’ясненням, відеофільм «Як правильно сортувати сміття», акцентувавши, що папір складає найбільшу частину (40 %) сміття яке ми викидаємо; щоб виготовити 1 т паперу необхідно зрізати 17 тридцятирічних дерев і використати 26 м³ води, 225 кВт/год. електроенергії.
Роман Ігорович змістовно доніс до кожного про використання та перероблення паперу в інших країнах світу та Україні. Після спілкування з екоосвітянами, одержавши знання, як можна ефективно витрачати папір, педколектив та учні школи вирішили оголосити збір макулатури під час осінніх канікул.