ҐорҐани

Природний

заповідник

Екоінформація педагогам-позашкільникам

Напередодні Міжнародного дня попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів і Міжнародного дня енергозбереження працівники сектору екологічної освіти в черговий раз завітали на нараду керівників гуртків Надвірнянського районного еколого-натуралістичного центру для дітей та юнацтва.


Одним із пріоритетних напрямів тісної співпраці між природоохоронною науково-дослідною і позашкільною навчальною установами є проведення різноманітних спільних заходів та інформування керівників гуртків основні дати «зеленого» календаря.


Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов проінформував присутніх, що шкода, яка наноситься навколишньому середовищу під час військових конфліктів, ще довго після їх закінчення відображається на стані екосистем і природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління. На жаль, під час військового конфлікту в Криму і Сході України, знищені безцінні природно-заповідні території.
На Донеччині та Луганщині створено 305 об'єктів природно-заповідного фонду. Більше половини таких об'єктів Луганщини, і близько третини заповідників Донецької області – знаходиться зараз або тимчасово знаходилось у зоні бойових дій АТО. Зокрема, це всі наявні в регіоні природні заповідники – Луганський та Український степовий, і всі національні природні парки – Святі гори та Меотида. Фактором пошкодження заповідних територій є обстріли та вибухи снарядів, що суттєво пошкоджують ландшафт, знищують рослинність і фауну.


Завідувач сектору Людмила Кравчук розповіла про історію Міжнародного дня енергозбереження, акцентувавши, що енергозбереження є чистим і безпечним джерелом енергії, але зекономлена енергія зберігає природні ресурси, знижує забруднення довкілля та є економічно вигідною.


Енергозберігаючі заходи залежать від нашої особистої обізнаності. Всіх зацікавила інформація «12 порад енергозбереження» з флаєра (розробленого і виготовленого екоосвітянами) і розданих педагогам-позашкільникам для ознайомлення гуртківців.