ҐорҐани

Природний

заповідник

Міські болотні угіддя – цінні та корисні землі

У 2018 році, за пропозицією Рамсарської конвенції, Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під лозунгом: «Водно-болотні для збалансованого розвитку міста».

З цієї нагоди, в Надвірнянській міській раді відбулася презентація ілюстрованих матеріалів на тему: «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь», яку представили працівники сектору екологічної освіти.

Основною ідеєю цього заходу є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах.
Міські водно-болотні угіддя – це ділянки, які затоплені водою сезонно або постійно. Вони знаходяться в містах та їх околицях. До них відносяться річки та їх заплави, озера, болота, а також затоки та солончаки, мангрові ліси та коралові рифи.

Водно-болотні угіддя, які розташовані на території м. Надвірна, як і по всій Україні, виконують такі основні функції: зменшують повені; поповнюють запаси питної води; очищують воду; покращують якість міського повітря.

Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов ознайомив присутніх з Рамсарською конвенцією.

Працівники апарату міської ради прослухали змістовну розповідь про те, що міські водно-болотні угіддя: цінна земля, а не пустка. Екоосвітянин наголосив, що зростання попиту на землю призводить до знищення даних об’єктів і для збалансованого розвитку міст їх необхідно оберігати та відновлювати.

Всі присутні ознайомилися з матеріалами виставки та одержали вичерпні відповіді завідувачки сектору екологічної освіти Людмили Кравчук.