ҐорҐани

Природний

заповідник

Громадськість за збереження місцевих водно-болотних угідь

В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь на базі Надвірнянського районного еколого-натуралістичного центру для дітей та юнацтва (РЕНЦ) організовано та проведено круглий стіл «Громадськість за збереження місцевих водно-болотних угідь». В заході взяли участь працівники: сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани», Надвірнянської районної державної адміністрації, Надвірнянського РЕНЦ, громадських організацій, місцевих засобів масової інформації.

Провідний фахівець сектору Роман Кузнєцов ознайомив присутніх з водно-болотними угіддями, які офіційно визнані Рамсарською конвенцією та презентацією «Водно-болотні угіддя створюють у містах сприятливі умови для життя».

При обговоренні наголошувалося, що для нашого регіону є актуальним збереження та відновлення водно-болотних угідь. З кожним роком їх стає менше через замулення заплав річок та озер, забудову, оскільки вона руйнує природні шляхи водообміну та водопостачання.

Так, як на екоосвітян покладено завдання екопросвіти серед населення, то необхідно об’єднатися і спільно проводити просвітницькі екологічні заходи: прокладення екологічних стежок, виготовлення інформаційних аншлагів, звернення до людей тощо, які лежать в основі покращення стану навколишнього природного середовища району.

Учасниками круглого столу напрацьовано рекомендації щодо збереження місцевих водно-болотних угідь, які передано до органів місцевого самоврядування.