«Ліс – це диво, ліс – це казка»

Озеленення шкільного подвір’я, розвішані годівнички та шпаківні свідчать про прищеплення педагогами любові вихованців до природи.
Екологічні години на тему: «Ліс, як екосистема» проведені для учнів 7, 8, 9-х класів.
Завідувач сектору Людмила Кравчук інформувала дітей, що в Україні проводиться «Місячник довкілля». Однією з його важливих дат є Всесвітній день лісів, тому акцентовано на лісових комплексах природного заповідника «Ґорґани». У заповіднику домінує лісова рослинність (85,5 %). У її складі хвойні ліси (4524,8 га), широколистяні ліси займають 45,7 га (1 %) лісовкритих площ.
Зі змістовної розповіді провідного фахівця Романа Кузнєцова учні дізналися про те, що ліс – це взаємопроникаюча єдність і співзалежний комплекс лісових рослин, тварин, мікроорганізмів і зайнятого ними середовища (ґрунту та атмосфери).
Розповідь про сосну кедрову європейську, як символ природного заповідника «Ґорґани», та її морфо-анатомічні особливості зацікавила присутніх (24 осіб).
Про «Місячник довкілля» та відзначення Всесвітнього дня лісів дізналися і учні 5-6-х класів на екогодині «Флора і фауна лісу».
Діти переглянули відеофільм «Ліси – легені планети» з детальним роз’ясненням екоосвітянина.
З флорою і фауною природного заповідника «Ґорґани» за допомогою книги «Природний заповідник «Ґорґани», буклету «Рослини Червоної книги Україні ПЗ «Ґорґани», листівок «Тварини Червоної книги України ПЗ «Ґорґани», гри «Земноводні ПЗ «Ґорґани» і плакату «Первоцвіти – окраса весняного лісу», ознайомлено учнів. Їм подаровано друковані видання заповідника.
Також діти дізналися про риси відмінності між ялиною європейською і ялицею білою.
Для учнів 3-4-х класів проведено екогодину «Лісові мешканці».
Людмила Петрівна розповіла про лісових санітарів, за допомогою буклета-гри, яку подаровано дітям.
Роман Ігорович доповнив розповідь колеги про інших мешканців заповідного лісу.
Третьокласник висловив нову версію розшифрування кольорів веселки, запропонованої однокласниками: «Чи Оленка жити зможе без своїх фантазій?».