ҐорҐани

Природний

заповідник

Знайомство з НПП «Подільські Товтри»

З нагоди Міжнародного дня біорізноманіття та налагодження тіснішої співпраці, працівники природного заповідника «Ґорґани» відвідали національний природний парк «Подільські Товтри». 

В експозиційній залі «Палеонтологія, Геологія Подільських Товтр» природоохоронці Прикарпаття ознайомилися з представленими унікальними скам’янілими свідками минулих геологічних періодів. Експозиція супроводжується інформаційними стендами з геоморфологічними профілями та зображеннями відслонень геологічних верств Поділля. 


Цікаву, змістовну екскурсію провів кандидат географічних наук Касіяник Ігор Петрович. Фахівці заповідника зустрілися за круглим столом з науковцями парку. Завідувач науково-дослідного відділу Кучинська Олександра Петрівна та молодший науковий співробітник Касіяник Любов Василівна презентували гостям діяльність та біорізноманіття національного природного парку «Подільські Товтри» - за площею одного з найбільших національних парків у Європі. 

Прикарпатці дізналися, що Національний природний парк призначений для збереження, відтворення та раціонального використання природних ландшафтів Поділля з типовими та унікальними природними та історико-культурними комплексами. 

За фізико-географічним районуванням територія належить до Західно-Подільської височинної області Західно-Української лісостепової провінції Лісостепової зони. 


Товтри - це місцева назва скелястого дугоподібного пасма Західного Поділля, яке тягнеться з північного заходу на південний схід. Товтри являють собою бар'єрний риф міоценового моря, складений мшанковими, мембранопоровими та черепашковими вапняками. Аналогів їм у світі немає, хоча подібні за деякими геологічними структурами скелясті гряди є в Великобританії та США. 

Виконавець обов’язків директора природного заповідника «Ґорґани» Петращук Ярослав Васильович розповів про діяльність заповідника, його флору та фауну, наголосивши на тому, що ділянки букових пралісів обох природоохоронних установ отримали всесвітнє визнання – включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. 

Працівники природоохоронних установ обмінялися друкованими виданнями. На згадку про зустріч, прикарпатці подарували подолянам пейзаж свого регіону. 

Під час екскурсії по місту та «Смотрицький каньйон» ми побачили, що на території парку характерне поєднання неповторних природних багатств та історико-культурної спадщини, що створює умови для розвитку як оздоровчого, так і пізнавального туризму.