ҐорҐани

Природний

заповідник

Семінар для працівників природоохоронних територій «Екоосвітні та комунікаційні процеси на тему ведмедя бурого та його оселищ»

Працівник наукового відділу природного заповідника «Ґорґани» Слободян Олена Миколаївна взяла участь у семінарі для працівників природоохоронних територій «Екоосвітні та комунікаційні процеси на тему ведмедя бурого та його оселищ», який відбувся в Румунії.


Тренінг проводився в рамках проєкту «Відкриті кордони для ведмедя в Українських та Румунських Карпатах», який впроваджується за ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF) та реалізується за сприяння ЄС, координатором української частини проєкту є к.б.н. Богдан Проць.


На семінарі були розглянуті: елементи біології та екології ведмедя бурого, техніки особистого спілкування та тлумачення інформації, конфлікт та його вирішення шляхом переговорів, комунікаційні та (еко)освітні стратегії, мета та цілі комунікаційних та освітніх стратегій, питання щодо визначення цільових груп, специфіки інформування різних цільових груп, способи та засоби комунікаційних та екоосвітніх процесів, забезпечення екоосвітньої та просвітницької діяльності.


Міжнародний семінар об’єднав провідних природоохоронних дослідників-науковців таких як Богдан Проць, к.б.н. - координатор української сторони проєкту WWF-DCPO, Тарас Ямелинець, к.г.н. - експерт проєкту та представників природоохоронних територій з Карпатського регіону, зокрема Вижницького національного природного парку, Верховинського національного природного парку та румунських спеціалістів - природоохоронців.