ҐорҐани

Природний

заповідник

Збережемо первоцвіти разом

Щорічно, в період з лютого по травень в Україні проводиться операція «Первоцвіт». Мета операції попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин. 

З цієї нагоди у залі засідань Надвірнянської районної державної адміністрації проведено круглий стіл «Збережемо первоцвіти разом». Організаторами заходу виступили: начальник відділу економіки Надвірнянської РДА Василь Уніят і завідувач сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» Людмила Кравчук. Присутні на заході: працівники Надвірнянської РДА, ПЗ «Ґорґани», ДП «Надвірнянського ЛГ», ДП «Делятинського ЛГ», Спецагролісгоспу, представник Надвірнянського РВ УМВС, представники ринків і ЗМІ. 

Про проведення операції «Первоцвіт» в районі членів круглого столу, ознайомив начальник відділу економіки РДА, член науково-технічної ради ПЗ «Ґорґани» Василь Уніят. 

Завідувач сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» Людмила Кравчук звернула увагу присутніх, що проблемою зникнення первоцвітів є зривання і продаж ранньоквітучих рослин. 

Для розв'язання даної проблеми необхідно об’єднатися всім організаціям. Присутнім продемонстровано пізнавально-презентаційний фільм «Охороняймо первоцвіти». 

Провідний фахівець сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» Роман Кузнєцов наголосив про адміністративну відповідальність порушників ст. 88, 90 Адміністративного кодексу України. Кожен з присутніх проінформував про заплановані і проведені заходи в його організації щодо операції «Первоцвіт».