ҐорҐани

Природний

заповідник

Польовий семінар щодо системи оптимального ведення лісового господарства спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередження паводків у басейні річки Бодрог

На базі національного природного парку «Зачарований край», що на Закарпатті в Іршавщині, 8-9 жовтня цього року в рамках проєкту HYDROFOR відбувся дводенний польовий семінар щодо системи оптимального ведення лісового господарства спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів у попередження паводків у басейні річки Бодрог.

Відкрив семінар Іван Пінявко, директор НПП «Зачарований край», а Юрій Дербаль, експерт проєкту HYDROFOR з питань сталого ведення лісового господарства, ГО «Форза» провів коротку презентацію про парк «Зачарований край» та виклав цілі та завдання семінару-тренінгу. Пан Юрій ознайомив учасників семінару з Проєктом HYDROFOR: системи оптимального ведення лісового господарства, спрямовані на посилення гідрологічної ролі лісів.


Еріх Оберхольцер, експерт з наближеною до природи лісівництва SWISSCONTACT розповів про належний підхід, що широко використовується в лісовому господарстві Європи, природних парках і заповідниках.


Під його керівництвом був проведений польовий тренінг, щодо лісогосподарських заходів у одновікових букових деревостанах у віці приблизно 60 років.

В цьому семінарі взяли участь директор природного заповідника «Ґорґани» Василь Кисляк та головний природознавець Ярослав Голинський.


Організаторами польового семінару є українські партнери проєкту: ГО «Форза» разом з НПП «Зачарований край». В програмі семінару представлення сучасних підходів щодо забезпечення сталого лісогосподарювання для підвищення гідрологічної ролі лісів та багатофункціонального використання природних ресурсів, доцільних і розповсюджених в Європі систем і способів покращення господарської діяльності національних парків та заповідників, практичного використання згаданих систем та способів та практичні вправи в лісових насадженнях національного парку.


На другий день проводився теж польовий тренінг, модератором якого був Еріх Оберхольцер, щодо лісогосподарських заходів в букових деревостанах у віці близькому до головного користування (90 років) та проведено обстеження пошкодженого короїдами ялиново-букового деревостану.

На польових тренінгах всі учасники семінару були розділені на групи, які давали оцінку насадженням, проводили маркування, презентували та обговорювали результати.


Заступник директора - головний природознавець

Ярослав Голинський

Фото Василь Кисляк