ҐорҐани

Природний

заповідник

Дорога протипожежного призначення потребує розчистки

«У природи не має поганої погоди» - так співають, але погодні умови, буває, що негативно впливають на природні процеси.

Весняний сніг приносить шкоди не тільки саду, а й лісу. Нещодавно мокрий сніг попригинав густе гілля смерек, а в окремих місцях повивалював дерева з корінням на дорогу протипожежного призначення по маршруту урочищ «Ильми» - «Новобудова». Це одна – єдина дорога доступу до віддалених від населених пунктів (20 км) третини території заповідника, до складу якої входять урочища «Гниляк», «Ріхтіків», «Новобудова», «Вишна», «Верх Середня», «Лівий», «Довбушенець».

Працівниками служби державної охорони Черниківського ПНДВ Онуфраком Миколою Онуфрійовичем, Остап’юком Іваном Івановичем, Гаванюком Василем Васильовичем та Осташуком Орестом Миколайовичем було проведено детальне обстеження стану дороги. Зроблено облік сніговальних дерев та обсяг прорізки обвислих гілок на проїжджу частину дороги.


Природний заповідник звернувся з проханням дати дозвіл на розчищення дороги від природної порослі, сніговалу в кількості 12 дерев загальною масою 3 м³ ліквідної деревини до Департаменту заповідної справи, Екологічної інспекції в Івано-Франківській області та до обласного управління екології та природних ресурсів при обласній державній адміністрації.


Тепер чекаємо на їхній дозвіл на проведення цього заходу.

Вразі позитивного розв'язання цього питання ці роботи будуть виконуватись силами працівників СДО Черниківського ПНДВ.


Головний природознавець

ПЗ «Ґорґани» Ярослав Голинський