Охорона праці понад усе
Стрімкі вершини гір, сім відсотків яких кам’янисті розсипи. Тут небезпека для здоров’я і життя людини може виникнути будь-де. Тому охороні праці адміністрація заповідника приділяє найбільшу увагу. Вісімдесят відсотків працівників заповідника щоденно зіштовхуються з небезпекою.
Щорічно, на початку року з цими працівниками проводиться навчання з охорони праці і пожежної безпеки по спеціально розробленій Програмі та затвердженій керівником установи. Розробляє Програму, щорічно, провідний інженер з охорони праці на основі «Типового положення про порядок навчання і перевірки знань з питань охорони праці» затвердженої Державним комітетом України з нагляду за охороною праці № 15 від 26.01.2005р. та зареєстрованої в Мін'юсті України за № 231/10511 від 15.02.2005р.
Тридцяти годинна програма навчання охоплює весь спектр знань, який потрібно працівникам служби державної охорони заповідника та науковцям.
Після проведення навчання, кожний працівник складає екзамен з охорони праці та пожежній безпеці. Позитивний результат якого є допуском до праці кожного працівника в небезпечних умовах.
Провідним інженером з охорони праці Іванішаком Василем Дмитровичем розроблені, так звані, пам’ятки поведінки працівників у екстремальних погодних умовах – при лавинній небезпеці, при грозі в гірській місцевості, при раптовому піднятті рівня води в гірських потоках, при тумані, при виникненні небезпеки від хижих диких тварин, при укусах змій, тощо.
Для робітників, які працюють у важких умовах у заповіднику розроблені Інструкції з охорони праці по кожній професії та видах робіт окремо, і поновлюються ці інструкції раз у три роки, затверджуються наказом директора по заповіднику. Раз у квартал керівники підрозділів проводять з кожним працівником повторний інструктаж з охорони праці й пожежній безпеці.
Створюються безпечні умови для природоохоронців та наукових працівників: побудовано та утримуються в належному стані двадцять два кілометри стежок і стільки кілометрів стежок запроєктовано побудувати протягом десяти років, побудовано десять перехідних містків через гірські потоки та три сторожові будиночки де можуть переночувати, висушити мокрий одяг та приготувати їжу працівники держохорони та наукові працівники, які проводять дослідження безпосередньо в лісі.
В цих будиночках є постільна білизна, посуд, медичні аптечки і заготовлені дрова для обігріву будиночка та приготування їжі.
Як наслідок великої уваги до охорони праці в заповіднику, за двадцятирічну історію заповідника, на його території не було жодного нещасного випадку з його працівниками.
На фотографіях Кузнєцова Романа провідний інженер з охорони праці Іванішак Василь Дмитрович проводить навчання з працівниками служби державної охорони Ґорґанського природоохоронного науково-дослідного відділення.