ҐорҐани

Природний

заповідник

Екологічна студентська конференція

На студентську конференцію екологічного спрямування, яка нещодавно відбулася у Надвірнянському коледжі НТУ, її організаторами, було запрошено працівників сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани». 

Основним лейтмотивом заходу було вшанування пам’яті про видатного лісівника, природоохоронця Юркевича Юрія Володимировича у 105-ту річницю з дня народження. 

Студенти групи Е-11 Роман Сав’юк та Роман Борис перегорнули сторінки біографії Юрія Володимировича. Присутні ознайомилися з архівними документами, родинним деревом знаного лісівника. Юрій Юркевич з перших повоєнних років і аж до пенсійного віку був незамінним головою Надвірнянської районної організації Українського товариства охорони природи. 

Завідувач сектору екологічної освіти ПЗ «Ґорґани» Людмила Кравчук була особисто знайома з неперевершеним активістом природоохоронної роботи, оскільки попереднім місцем її роботи було Надвірнянське районне товариство охорони природи - заступник голови президії. Вона розповіла присутнім, що попри похилий вік Юрій Володимирович до останнього подиху був наставником, порадником і вчителем. З пошаною та вдячністю низько схилено голову перед пам’яттю цієї мудрої, щирої та непересічної людини-природолюба. 

Організовано виставку літературних видань автором яких є Юрій Юркевич, а також – про Юрія Володимировича. В студентських доповідях були підняті глобальні проблеми навколишнього середовища: проблема відходів в Надвірнянському районі, стихійні сміттєзвалища, використання відновленої енергії. 


Присутні ознайомилися з екопроєктом «Зелений коледж», напрацюваннями вчених біологів і хіміків, які прославляють Україну.