ҐорҐани

Природний

заповідник

Операція "Новорічна ялинка" в дії

З наближенням Новорічних свят виникає велика ймовірність порушень природоохоронного режиму на території заповідника, яка може проявитись у незаконній вирубці молодих деревець хвойних порід та проходженні і проїзду громадян по території заповідника.
З метою збереження хвойних молодняків на території заповідника проводиться їх посилена охорона зусиллями працівників служби державної охорони Черниківського та Горганського природоохоронних науково-дослідних відділень. Керівниками цих відділень Романом Остап’юком та Оксаною Осташук створені рейдові ланки по 3-4 природоохоронці в ланці, вони визначають їх маршрути в місця найбільш небезпечні до порушень природоохоронного режиму.
Активну участь в організації патрулювання по території заповідника бере відділ служби державної охорони ПЗФ на чолі з його керівником Володимиром Кочержуком.
Для мобільності патрулювання задіяний автомобіль підвищеної прохідності.
Але основним обов’язком служби державної охорони є широка роз’яснювальна робота серед місцевого населення, школярів та приїжджих. Як правило така робота дає найкращий ефект.
Тому в ці дні наші працівники часті гості в сільських радах, школах та на інших зібраннях населення.
А тим, хто має намір зрубати новорічну красуню на території заповідника нагадуємо, що за одне зрубане деревце їм прийдеться відшкодувати від 892 до 3640 гривень.