ҐорҐани

Природний

заповідник

Керівникам гуртків про операцію «Первоцвіт»

В рамках відзначення Всеукраїнської акції «Первоцвіт» працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» 1 березня завітали до Надвірнянського районного еколого-натуралістичного центру для дітей та юнацтва на нараду керівників гуртків. Завідувач сектору екологічної освіти Людмила Кравчук проінформувала присутніх про проходження акції «Первоцвіт».

Звернуто увагу, що відповідно за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700 грн) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої.
Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.


Для розширення інформування про адміністративну відповідальність за знищення первоцвітів керівникам гуртків роздано листівки (виготовлені працівниками сектору екологічної освіти ПЗ «Ґорґани»).