ҐорҐани

Природний

заповідник

ІІ Міжнародна наукова конференція, присвячена 130-річчю створення «Пам’ятки Пеняцької»

26-27 жовтня працівники сектору екологічної освіти природного заповідника «Ґорґани» Людмила Кравчук і Роман Кузнєцов взяли участь у роботі II Міжнародної наукової конференції «Природоохоронні території в минулому, сучасному й майбутньому світі», яка присвячена 130-річчю створення «Пам’ятки Пеняцької» – першої природоохоронної території в Європі.
Конференція відбулася в місті Броди Львівської області на базі Національного природного парку «Північне Поділля». За давнім українським звичаєм захід розпочався із молитви. Пленарне засідання міжнародної конференції відкрив голова оргкомітету, директор НПП «Північне Поділля» Юрій Сиротюк, котрий представив доповідь «Природне довкілля північної частини Подільської височини у контексті заповідної справи в Україні».
Змістовними, науковими були доповіді та презентації доповідачів: Богдана Проця, Олександра Кагало, Платона Третяка, Юрія Чернобая, Адама Лайчака та ін. Провідний фахівець сектору екологічної освіти Роман Кузнєцов виступив з презентацією доповіді «Історія, сучасний стан і перспективи розвитку природного заповідника «Ґорґани»».
Завідувач сектору Людмила Кравчук ознайомила присутніх з еколого-освітньою діяльністю природного заповідника «Ґорґани» та її роль у збереженні біологічного і ландшафтного різноманіття. У перерві учасники конференції посадили на подвір’ї Народного дому саджанець бука, привезеного з ділянки «Пам’ятки Пеняцької».