ҐорҐани

Природний

заповідник

«Моя щаслива планета»

Учні 4-го класу Зеленської ЗОШ І-III ст. під керівництвом класовода Косюк Ольги Дмитрівни беруть участь у проєкті «Освіта для стійкого розвитку в дії», в партнерстві з організацією «Global Action Plan», за підтримки уряду Королівства Швеції – «Моя щаслива планета».
В рамках проєкту була проведена екскурсія до природного заповідника «Ґорґани», який розташований на прилеглій до с. Зелена території. Враховуючи вік учнів та погодні умови екскурсія відбулася неподалік приміщення Ґорґанського ПНДВ.
Провідний фахівець сектору екологічної освіти заповідника Кузнєцов Роман Ігорьович презентував територію та основні напрямки діяльності заповідника з використанням наочних матеріалів (стендів).
У спілкуванні з учнями завідувач сектору екологічної освіти Кравчук Людмила Петрівна ознайомила учнів з правилами поведінки в лісі, звернувши увагу, що страшним ворогом для лісу є пожежа.
Діти дізналися про різні види дерев, які зростають на території заповідника. Вони з цікавістю слухали розповідь про бук та ознаками морфологічної відмінності між видами ялина європейська та ялиця біла. Людмила Петрівна пояснила, як можна визначити вік хвойних рослин. Учні із задоволенням рахували мутовки, шукаючи дерева їх ровесники. Також багато цікавого дізналися діти про плоди хвойних дерев та їх різницю, а також про орієнтування у лісі з використанням наявного на дереві моху та живиці.