ҐорҐани

Природний

заповідник

Пам’яті Юрія Володимировича Юркевича

4 березня 2016 року минуло 105 років з дня народження відомого лісівника – Юркевича Юрія Володимировича.


Він поєднав у собі лісівника та природоохоронця в одній особі; був представником старшої генерації лісівників, які розглядали ліс, у першу чергу, як екосистему з усіма її природними цінностями, а вторинно вже, як угіддя, що дає кубічні метри деревини. Юрій Володимирович бачив у старовікових деревостанах джерело натхнення й інформації. Образ Юркевича Ю.В. – постать лісівника, справжнього господаря лісу, із батьківськими рисами, який бачив реальну користь від великої кількості природних функцій та цінностей лісової екосистеми.

Юрій Юркевич доклав багато зусиль для збереження унікальних природних лісостанів у різних висотно-екологічних поясах Українських Карпат Все його життя – це ліс.

З ініціативи Ю. Юркевича, створений у 1996 році природний заповідник «Ґорґани», площею 5344, 2 га.

Колектив заповідника продовжує справу знаного лісівника, належно працює в справі збереження та вивчення цінних природних комплексів Карпат, проводить серед населення надзвичайно важливу еколого-просвітницьку роботу.

Презентація діяльності природного заповідника «Ґорґани» розпочинається з розповіді працівників сектору екологічної освіти про Юрія Володимировича – видатного лісівника Прикарпаття. В селі Бистриця діє кімната-музей, експонати якого розповідають про життєвий та трудовий шлях Юрія Юркевича.


Юрій Володимирович відійшов вже від нас у вічність, та він живе у наших спогадах, у своїх учнях, у тих мільйонах дерев, які одержали життя і були збережені завдяки його невтомній праці.

Хай шумлять йому створені ним молоді ліси та збережені праліси.