ҐорҐани

Природний

заповідник

Служба охорони заповідника застерігає!

З настанням весняно-літнього періоду, коли денна температура повітря сягає більше 200C, на території заповідника, де не проводяться жодні господарські заходи (рубки очищення від захаращення, сінокосіння, випасання худоби), розмножилось багато плазунів - отруйних змій, які полюбляють розігріте від сонця каміння на каменистих розсипах та в траві поблизу. Трава та чагарники в лісі кишать кліщами, які є вкрай небезпечними для здоров’я людини та тварин. 

На території заповідника знаходяться ряд хижих тварин – вовків, ведмедів, рисів тощо. I, хоча законами України (Закон «Про природно – заповідний фонд України» ст. 16 та інші.) на території природного заповідника забороняється будь – яка діяльність у тому числі відпочинкова, проходження туристичних груп, екскурсій, що порушують природний розвиток процесів та явищ або створюють загрозу шкідливого впливу на його природні комплекси, деякі туристи та відпочивальники бажають проходити по території заповідника. Територія заповідника небезпечна для ночівлі свійських тварин та заблукавши у лісі людей. 


Минулими роками були випадки вбивства ведмедем свійської худоби в урочищі «Нивка», а в урочищі «Верх Нижня» знайдено загризеного риссю молодого коня. Такі випадки непоодинокі, щорічно на території заповідника гине загублена пастухами худоба і нема гарантії, що хижі звірі можуть накинутись на людей, особливо в тих випадках якщо їх потривожити. Тому служба державної охорони заповідника застерігає туристичні групи та окремих незареєстрованих у гірських пошуково – рятувальних службах відпочивальних, про те що територія природного заповідника «Ґорґани» не обслуговується рятувальниками та Ви наражаєтесь на велику небезпеку для вашого життя та здоров’я. 

Тому перш ніж вирушати на відпочинок у гори Ви повинні обов’язково: 

  • Комплектуватись у групи 

  • Вибирати маршрут 

  • Підготувати картографічні матеріали 

  • Групі слід обов’язково зареєструватись в гірській рятувально – пошуковій службі 

На всіх нових топографічних картах та туристичних мапах, відсутні туристичні маршрути через територію природного заповідника «Ґорґани». Варто зазначити, що прохід та проїзд туристичних груп по території природного заповідника «Ґорґани» заборонено згідно з ст. 16 Закону «Про природно – заповідний фонд України». 

Відповідності до чинного законодавства на порушників природоохоронного режиму будуть складені протоколи про адміністративні правопорушення та передані до суду! Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 541 від 24 липня 2013 року, штраф за прохід одної особи по території заповідника за кожні 100 м становить 52 грн, а за проїзд по території заповідника за кожні 100 м становить від 52 грн до 443 грн залежно від виду транспортного засобу. 

Наполегливо рекомендуємо туристам та туристичним групам не відвідувати територію природного заповідника «Ґорґани».