Ювілей природного заповідника “Ґорґани”
12 вересня колектив заповідника відзначає 20-річчя. 12 вересня 1996 р. був створений природний заповідник «Ґорґани».
Цей період для колективу був не тільки часом його становлення, а й виходу на міжнародну екологічну арену. Його незаймана природа – віковічні природні ліси, праліси, флора і фауна є типовою для карпатського регіону.
Унікальність біорізноманіття природного заповідника «Ґорґани» полягає у тому, що на більшій частині його території воно збереглося в природному, майже незайманому, стані, а своєрідність і різноманіття ландшафтних умов сприяли формуванню багатого видового складу рослин і тварин, серед яких значна частина рідкісних.
На території заповідника зростає 35 видів вищих судинних рослин, що занесені до Червоної книги України (2009), 39 видів, які підлягають охороні на регіональному рівні, 2 види, включені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) та 2 види – до Додатка №1 Бернської конвенції, 1 вид – до Європейського Червоного списку, 16 видів занесені до додатків Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що знаходяться під загрозою зникнення (CITES).
У складі фауни заповідника виявлено 55 видів занесених до Червоної книги України, 90 видів до Бернської конвенції, 4 види – до Боннської конвенції, 75 видів – до МСОП, 6 видів – до CITES, 4 види – до Європейського списку.
Професійний підхід до власної справи, наполеглива сумлінна праця колективу природного заповідника «Ґорґани» дають змогу з гідністю виконувати наявні завдання, забезпечити розвиток природоохоронної установи, зберегти для наступних поколінь природне багатство Ґорґан.
З нагоди ювілею щиро вдячні Юрію Юркевичу, Павлу Трибуну, Євгену Аніну (пам’ять про них завжди у серцях сучасників), а також Тарасу Олексіву, Миколі Приходьку, Володимиру Сав’юку, Галині Масляк, Яремі Дутчину, всіх, хто долучився до створення природного заповідника «Ґорґани» і брав безпосередню участь у його становленні: депутатам районної та обласної рад, керівникам Міжнародного проєкту Всесвітнього фонду природи WWF «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат».